Autóbérlés, autókölcsönzés – Budapest

Autókölcsönzők és bérautók Budapesten

Autóbérlés Budapest. Szerviz

Bérautók Budapesten – Autós marketing

A professzionális autóbérlés és autókölcsönzés Budapest kedvenc szolgáltatása. Az autók bérlése és kölcsönzése személyesen is lehetséges Budapesten, például a Liszt Ferenc repülőtérre érkezve, de online foglalásra is van mód. Ezzel kapcsolatban a rendelést lehetővé tevő weboldal optimalizálása a következő kulcsszavakra történhet: bérautó, bérelt autó, autókölcsönzés. Hasonlóan népszerű szolgáltatás a sofőrsegély szolgálat is. Mindkettő esetében fontosak a kedvező árak: autó bérlés és kölcsönzés olcsón, kedvező áron.

Meghatározás:

Az autóbérlés olyan üzleti aktus, amelynek során az egyik fél (jogi vagy természetes személy) a tulajdonát képező személygépkocsit vagy más gépjárművet ideiglenes vagy tartós (meghatározott vagy határozatlan idejű) használatba ad egy másik félnek bérleti díj ellenében. Az autóbérlés Budapesten nem okoz gondot, számos autókölcsönző nyújt minden igénynek megfelelő kínálatot. Autót bérelni, illetve foglalást intézni ma már az interneten a legkönnyebb, a webkörnyezetben történő online autóbérlés kényelmes, praktikus, gyors és nem árt az ügyfél szépségének és jó közérzetének.

Autót bérelni kényelmes és gazdaságos, jó autót bérelni élvezet, jó autót olcsón, biztonságosan, garanciával bérelni – maga a négy keréken futó gyönyör.

Wi-Fi  és széles sávú internet a bérautókban

A legjobb márkájú top10 luxusautókban laptophasználat is lehetséges. A budapesti bérautók szuperérzékeny WiFi-állomással vannak felszerelve, így az utas birtokában lévő laptop és okostelefon állandó és biztonságos internet kapcsolat mellett használható a fedélzeten. A csúcsteljesítményű gépkocsik mellett ma már használhatók tablet számítógépek a terepjárók, több olcsó személyautó, speciális túra-gépkocsi és más gépjármű utasterében is.

Az autószerviz egyben laptopszerviz is

dell laptop szerviz budapestA Budapest Autó Com marketing fogása, hogy a világcég által működtetett minden autószerviz egyben laptopszerviz is, így a kedves technokrata ügyfél sok időt takaríthat meg. Egy kerékcsere alatt az akkumulátor cserét is le lehet bonyolítani. Ha nagyobb javítási munkálatra van szükség, az ügyfél egy kellemesen berendezett Karibi Télikert vendége lehet a várakozási idő alatt, és amíg americano kávéját szürcsöli és megszervezi a rendszerváltást sürgető szamizdat kiadványok terjesztését, azalatt a notebook javítás is megtörténik, legyen bár a márkája Dell, Lenovo vagy Apple. Ha a laptop akku lemerült, fel is töltik, mindig készenlétben állnak az Asus laptop töltők. A notebook akkumulátor töltő megfelelő minősége kulcsfontosságú az autós és számítógépes szakmában. Bővebben a budapesti Szerviz honlapján:

> az optimalizált cikk folytatódik

Egy bérautó Ungváron

Előzmények: Az első budapesti autókölcsönző ||  Egy bérautó balesete << olvassa el ezeket a cikkeket is, hogy kellőképpen tájékozott legyen egy különlegesen fordulatos történet előzményeit illetően. Ugyanis mielőtt a jeles avantgárd költőhöz került volna a T-modell, kalandos múltja volt neki.

Tsúszó Sándor Fordja a Kárpátokban

Az első világháborút követően az autókölcsönzés tradícióiban úttörő szerepet játszó budapesti bérautók sokáig valamelyik állami garázsban a rozsdától mardosottan vártak szebb jövőre, majd 1924-ben váratlanul nem a karosszéria lakatosok, hanem árverő alkuszok kalapácsa alá bocsájtotta őket az üres államkassza zsebében hasztalan kotorászó magyar állam. Az addigra teljeskörűen működésképtelenné vált T-modellt potom áron Blau Ignác ungvári szatócs vásárolta meg, aki véletlenül tévedt a helyszínre (eredetileg posztóbálákat akart vásárolni üzlete számára). Vasúton vitette a még mindig mutatós Fordot Ungvárra, ahol egy Miron nevű ruszin gépkocsiszerelő újra üzemképessé tette (néhány alkatrészt maga esztergályozott, néhányat más kocsikról szedett le, de volt olyan is, amit a detroiti gyárból kellett meghozatnia). A Fordot csodálók napokig tömött sorokba verődve csüggtek tekintetükkel a Korzó utca 10-es szám alatti szatócsbolt vitrinje előtt parkírozó automobil fényezett idomjain.

És bár rendkívül büszke volt a szerzeményére, az alacsony növése miatt a volán mögül alig kilátszó Blau Ignác nem sokáig parádézhatott Ungvár utcáin a T-modellel – a csak jellemében derék egészen kis kereskedő hamarosan elhunyt (a sors tragédiája, hogy éppen egy posztóbála nyomta agyon). A kocsit Borbála nevű leánya örökölte meg, akit – ez irodalomtörténeti tény – 1929-ben a Párizsból akkor érkező Tsúszó Sándor vett nőül. Bár a Fordot hozománynak tekinthette és szabadon használhatta, ő ragaszkodott hozzá, hogy kivásárolja a családi örökségből és saját tulajdonába vegye. Valószínűleg sejtette, hogy kárpátaljai házassága nem lesz hosszú életű. Még abban az évben elváltak és Tsúszó Sándor a néhai bérautóval egyenesen Pozsonyba hajtott a magyar avantgárd oroszlánkörmeit ekkor bontogató barátaihoz.

De előtte még sokat kocsikázott kollégáival a Kárpátok kies tájain.

autokolcsonzo-tsuszo

Tsúszó Sándor és barátai útban Verecke felé egy kárpáti lucernás réten köröznek a T-modellel

A fenti képen például valószínűleg a magyar honfoglalásban címszerepet játszó Vereckei szoros felé vezető korszerű autópályáról és az akadémikus művészetszemlélet kövezett útjáról letérve kanyarognak egy lucernás rét közepén – ráadásul a történelmi kerülőre feljogosító matrica nélkül.

Bár a pilóta személye bizonyos, a személykocsi utasait teljes bizonyossággal a kép alapján nem lehet azonosítani. Kétségtelen, hogy a volánnál maga Tsúszó Sándor peckeskedik fehér ingében, jobbján a legtöbben a tanárkodása legendás színhelyére vissza-visszalátogató Szabó Dezsőt vélik felismerni. Tsúszó mögött sokak egybehangzó koronatanúsága szerint a Párizsból ugyanebben az időben hazatért Erdélyi Béla festőművész és iskolaalapító nevetgél (a két művész ekkor szoros barátságban ült egymással és mindketten Drávai Gizella beregszászi irodalmi szalonjának voltak bohém törzstagjai). A negyedik személy sajnos azonosíthatatlan, bár akadnak, akik dr. Kállay Ágost fizikatanárra és amatőr régészre tippelnek (ő az, aki az ungvári várhegy alatti saját kertjében vélte megtalálni Árpád vezér sírhelyét).

Tsúszó pozsonyi évei alatt sokat használta a hajdani autókölcsönző megbecsült T-modelljét, de amikor újabb Európa-körüli útra készült, már nem találta eléggé üzembiztosnak a hosszú túrára a szebb napokat látott bérautót. Stílusérzéke arra sarkallta, hogy újra azzá tegye a gépjárművet, ami eredetileg volt: beadta egy pozsonyi autókölcsönzőbe, ahol a legkedveltebb bárautóvá vált és egészen a német megszállásig szolgálta az utazók igényeit és az autóbérlés népszerűsítését.

A bevonuló német csapatok egyik tisztje azonban szemet vetett a még mindig gyönyörű személygépkocsira, mint hadi zsákmányt konfiskálta, és azonnal haza is küldette a fiának Berlinbe. Az elkényeztetett náci ficsúr azonban nem örült az ajándéknak – amerikai kocsi? egy ellenséges konstrukció? egy kémautó? – hamar túladott rajta.

Henry Ford hányattatott sorsú személyes ajándékának a története innen ismeretlen egészen addig, míg 2013-ban a detroiti autómúzeum elfekvő készletében megtalálták. Vélhetően a kocsi a Berlinbe bevonuló amerikai csapatok valamelyik tagjához kerülhetett, aki – leginkább érzelmi okokból – szépen és haladéktalanul visszahajókáztatta az USÁ-ba a sokat látott automobilt.

Ám a legendás csúcsmodell eddigre már igencsak megtépázódott, tulajdonosa nem vette a hasznát, hát egy merész gondolattal elküldette a Ford-gyárba, mint akkor már technikatörténeti kuriózumot. Talán titkon arra számított, ezért esetleg jutányosan hozzájuttatják egy új gépkocsihoz a legfrissebb modellek közül. De nem.

A gyárban az autómatuzsálemmel nem igazán tudtak mit kezdeni, beraktározták az elfekvő ócskaságok közé. Ezt az állományt aztán megörökölte az Amerikai Állami Autómúzeum, de az átvételkor csak futólag nézték át a gyári készletet, és csupán a működőképes vagy igazán ritka kocsikat emelték a kiállítási tárgyak sorába – az 1913-as T-modell egyik kritériumnak sem felet meg.

Egészen újbóli felfedezéséig ezért a teljes ismeretlenségben rozsdásodott a hányattatott sorsú Ford, az első budapesti autókölcsönző hajdani díszpéldánya, a történelmi idők és avantgárd utazások nagy tanúja.

Autókölcsönző Budapest

Szeretné Ön is javítani honlapja Google-helyezését? Keresse a szakembert akkor is, ha PR-cikket, reklámot, bemutatkozó helyezne el: >üzenet küldése a SEO-szakembernek<

Autókölcsönző – Bérautó – Autóbérlés Budapesten

Ezen a kiemelt helyen szerepelhet AZ ÖN HIRDETÉSE vagy a vállalkozását bemutató PR-cikk a saját weboldalára mutató linkkel, elérhetőségeivel >> lépjen velem kapcsolatba
Autókölcsönzés és más marketing szolgáltatások Budapesten. Cégek bemutatkozása, termékek – keresőmarketing célú PR-cikkek elhelyezése, honlap optimalizálás Google kereséshez: >> Autós marketing – SMS-fizetés
Bérsofőr szolgáltatás Pesten és Budán: telefonon hívhat gépkocsivezetőt a nap 24 órájában.  Non-stop éjszakai sofőr-szolgálat a magyar fővárosban és környékén: professzionális gépkocsivezetők hívhatók, akik a megrendelőt saját kocsiján biztonságosan hazaszállítják: Sofőrszolgálat Budapest
citroen1939-autoberles-budapest

Autókölcsönzés és autóbérlés – Budapest. PR-cikk elhelyezés (Citroen 1939)

Szótári értelemben az autóbérlés az a társadalmilag hasznos és ezért felettébb kívánatos folyamat, amelynek során valamely gépjármű (jellemzően és tipikusan: magánautó, személygépkocsi, saját gépjármű) bérbe való vétele és adása meghatározott vagy meghatározatlan időre szabott bérleti díj ellenében megtörténik. Az autókölcsönző pedig olyan hely, illetve olyan hely, pontosabban szolgáltatást működtető vállalkozás (cég), amely a fentebb meghatározott bérleti jellegű ideiglenes tulajdon-átruházást lebonyolítja, nyilvántartja és az ehhez szükséges infrastruktúrát és adminisztrációs hátteret fenntartja. Budapest városában számos kitűnő autókölcsönző kínálja a jobbnál jobb bérautók nagy választékát. Ezen a honlapon azonban nem lehet autót bérelni, ez azért jött létre, hogy az autóbérlés budapest, az autókölcsönző budapest, a bérautó budapest és más kulcsszavakkal kapcsolatos közleményeknek és hivatkozásoknak (szöveges linkeknek) helyet adjon abból a célból, hogy a támogatott weboldalak értékes Google-pozíciót szerezzenek a kulcsszavas keresőtalálatok között.

Hirdetés, PR-cikk autókölcsönzés témában

> az optimalizált cikk folytatódik

Egy bérautó balesete

berauto-szerver-berles

Karambolozott a bérautó

Ilyen a magyar sors

Az első budapesti autókölcsönző fényes optimizmussal indult történetét egy súlyos baleset törte derékba. De hogy elbeszélésünk sötét színeivel már az elején hangot üssünk, jegyezzük meg: ekkor már Trianon égisze is előrevetítette baljós árnyékát a nemzet jövőjére.

Mint azt a pszichiátriában és információelméletben is járatos jeles irodalomtörténész és virtuális szervertulajdonos, Dr. Kállay O. Béla kitartó kutatással felderítette, Budapesten még az I. Világháború előtt, 1910-ben a Városligetben nyílt meg az első autókölcsönző. Állományát 12 darab vadonatúj Ford gépkocsi képezte. Az akkor még különlegesnek számító és az amerikai autóipar csúcstechnológiát képező T-modelleket a vállalkozás svéd származású, de magát igaz magyarnak valló alapítója, Häzler Aurél egyenesen a detroiti Ford-gyárból rendelte és hozatta igen borsos áron (ne sajnáljuk érte, futotta rá neki: Grazban élt osztrák földbirtokos nagyapjától tisztes vagyont örökölt).

Az automobilokkal eredetileg a szolgáltatás igénybe vevői a liget sétányairól szabadon kihajthattak az akkor még főleg lovaskocsik uralta fővárosi forgalomba. A kávéházakban elgémberedett végtagjaikat megmozgatni vágyó bámészkodó emberek megálltak a járdaszegélyen, amikor az Andrássy úton az urak és dámák végigszáguldottak autóikon, amelyeknek jó időben felnyitották a tetejét, így műszerfaluk csillogott a napfényben, a hölgyek kontya pedig kibomlott és versenyt lobogott a lovaskocsik sörényével.

Ám az első magyar autókölcsönző már működésének második hónapjában egy tragikusan súlyos balesettel írta be magát a város közlekedési történetének nagykönyvébe, mégpedig vérvörös betűkkel.

A gépkocsiforgalomhoz nem szokott sétakocsikázók korábban is keltettek néha riadalmat. Előfordult, hogy fel-felkaptak a járdára, felborítottak egy-egy szemetes konténert vagy megrémisztették a közelükben kaptató békés lovakat. Ám 1910. július 12-én ennél sokkal, de sokkal nagyobb baj történt a legszebb pesti sugárúton.

A nyári verőfényben ázó Városligetből aznap történetesen Olcsváry Cintia-Katinka báró kisasszony hajtott ki bérkocsikázásra. Mivel vezetni egyáltalán nem tudott, sofőrt is bérelt a kiválónak ígérkező nyári mulatsághoz. A fiatal, nyalka gépkocsivezetőnek persze nagyon megtetszett nem csupán a feladat, hanem a kisasszony is (különös tekintettel kebleire) és menet közben gyakran rajtafelejtette a sóvárság kocsányán lógó szemét. A gyér forgalomban ez még nem feltétlenül okozott volna gondot, de egyfelől a pilóta fitogtatni igyekezet tudását, így mindenféle kunsztokat hajtott végre menet közben. Pechére azonban nem sokkal korábban tűz ütött ki a Széchenyi fürdő egyik szaunájában (túlhevítették a köveket és néhány vizes törölköző lobogó lángra kapott), és az angyalföldi tűzoltóságról induló fecs kendőt viselő tűzoltó kocsi éppen akkor száguldott végig hangos ovációval az Andrássyn. De hiába kongatták az autó elejére szerelt harangot, hiába nyomták a bőrdudát, ennek hangját a két autómotor hangja meglehetőst elnyomta, és a Hősök teréről bekanyarodó bérkocsi váratlanul szembetalálta magát az intézkedni lelkesen igyekvő önkéntes közeggel.

A tragikus dráma bekövetkezése

És ekkor már a késő bánatra hiába következett az eb gondolattal együtt a kormánynak szapora ellenzéki kapkodása, fékek és ellensúlyok hiába csikorogtak és Cintia-Katinka is hiába markolt bele hosszú karmaival az ifjú pilóta izmos combjába (vagy talán még kicsit feljebb is). Sikítására hiába nyíltak ki az emeleti ablakok végestelen végig az Andrássyn és a polgári családok fejei hiába könyököltek jobb kilátásért a magyar sorstragédia bekövetkezése ellenében. A tűzoltóautó bizony telibe találta a Fordot és teljes erővel nekicsapta az egyik út menti platánnak (lásd a fenti dokumentumfotót).

> az optimalizált cikk folytatódik

Az első budapesti autókölcsönző

autokolcsonzo-budapestMagyarország pompázatos fővárosában még az I. Világháború előtt, jelesül 1910-ben nyílt meg az első gépkocsikölcsönző, a Városligetben, átellenben a Széchenyi-fürdővel. Állományát egy tucatnyi újdonatúj Ford automobil alkotta. Az amerikai autóipar csúcstechnológiát képező Top-modelleket a cég sváb származású, de magát piréz magyarnak valló alapítója, Häzler Aurél egyenesen a detroiti futószalagról rendelte meg és hozatta Budapestre. Az előzmények röviden a következők.

Akkoriban a macskaköves utcáiról elhíresült Angyalföldön sokan ismerhették az ágrólszakadt, léha életet élő, mégis állandóan orrát lógató ifjú Häzler Aurélt. Történelmi családból származott, nemesek sarjának tarthatta magát, hiszen nagyapja az Osztrák-Magyar Monarchia felső tízezrébe tartozott, mint olyan tehetős és befolyásos földbirtokos, akinek a politikai életben is súlya volt magas rangú és szívességekre megfelelő ellenszolgáltatás ellenében mindig hajlandó hivatalnok-barátai révén. Gratz-környéki birtokain gyakran tartott nagy mulatságokat, itt napokig vendégelt képviselőket, bírákat, államhivatalnokokat – nem fukarkodott sem étellel, sem itallal, sem a környékbeli bordélyokból felhajtott ifjú cemendékkel kedveskedni nekik. Ezek után őnáluk lobbizta ki, hogy tenyésztett szarvasmarháit (magyar szürke marha) és sertéseit (magyar mangalica) az államkincstár a katonai és kórházi közétkeztetés számára rendszeresen felvásárolja. Persze piaci áron felül.

Júlia-Emília nevű lányát a módos Häzler Timót-Eduárd Budapesten taníttatta (a családban kedvelték a kettős keresztneveket), és fia nem lévén úgy tervezte, hogy majd egy üzleti szempontból kedvező házasság után vejének fogja átadni a birtokok irányítását. Ám terveit keresztülhúzva a csinos Emília egy pesti kadéttal szűrte össze a levet, akitől törvénytelen, ám igen életrevaló fiúgyermeke született. A szigorú nemes ezt persze nem nézhette jó szemmel. Ahhoz ugyan hozzájárult, hogy a kicsi a veretes nemesi Häzler családnevet megkapja, ám leányát kitagadta az igen jelentősnek mondható örökségből.

A leányanya tanulmányait megszakítva Budapesten maradt, egy kalap-szalonban lett kisegítő munkaerő, igen szerény javadalmazás mellett. Az éles eszű kis Aurélt csak rövid ideig taníttathatta, mielőbb szakmát akart adni kezébe, így 13 évesen asztalos-inasnak szegődtette egy a szakmában magának rangot szerzett zsidó iparosmesterhez.

Aurél el-elkalandozó fantáziája mindig gyorsabban járt a kezénél, így sokáig olybá festett, hogy soha nem lesz belőle kitanult segéd, megmarad igazi vizesnyolcasnak, akire a műhely fellocsolásánál komolyabb feladatot soha nem fognak bízni.

Anyja korai halála azonban hirtelen felnőtté tette, komolyan vette a munkáját és szépen haladt előre mestere mellett; önálló műhely indítását is tervezte és titkon abban bízott, erre majd munkaadójától és mesterétől sikerül a kezdéshez szükséges kölcsönt felvennie.

1909-ben már éppen mesterlevele kiváltására készülődött, amikor egy bécsi ügyvéd felkereste az ifjút Häzler Timót-Eduárd sajnálatos halálának a hírével. Aurél alig is tudott valamit felmenőiről, mégis megrendült, így elfogódottságában alig is fogta fel, hogy nagyobbacska vagyont örökölt a földbirtokos nagypapától. Bár, mint említettük, a mamát rangon aluli rövid vadházassága miatt a zord papa kitagadta az örökségből, ám az unokára, jobb híján, csak ráhagyta ingó és ingatlan vagyonának egy nem jelentéktelen részét, a többit az Üdvhadseregre és a bécsi evangélikusokkal jó kapcsolatot ápoló Ungvári Luther Márton Árvaházra testálta (amely intézetben egyébként a részben elfeledett kárpátaljai avantgárd költőnő, Blau borbála, Tsúszó Sándor későbbi ungvári felesége nevelkedett – e körülménynek később érdekes véletlen-folytatása lett, hogy a budapesti autókölcsönző egyik Fordja éppen Tsúszó kezére került).

De térjünk vissza az ifjú Aurélhoz és váratlanul az ölébe hullott örökségéhez. > az optimalizált cikk folytatódik

Bérautó Budapest

Bérautók kölcsönzése Budapesten

budapest-berauto: autokolcsonzo

Bérautóval a filmvásznon. Hitchcock: Marnie

Amikor autót veszünk bérbe, számos szempont alapján döntünk. Ezek között az első helyen a praktikus megfontolások szerepelnek (kényelem, biztonság, teljesítmény, utastér és csomagtér nagysága). Ám a második lépcsőben már egyéb (érzelmi, esztétikai) szempontok is felmerülnek. A sznobok csak világmárkákra mennek, a hipszterek kizárólag csak Az Év Autója típust veszik bérbe. Budapesten ezeknek az igényeknek a kielégítése nem okoz nehézséget. Lásd: Luxus autók: Limuzin Lamborghini bérlése – budapesti autókölcsönzők

Legjobb budapesti autókölcsönző

A magyar fővárosban számos kiváló minősítésű autókölcsönző kínálja szolgáltatásait. Online foglalás esetén már akár a ferihegyi Liszt Ferenc Repülőtéren beülhet bérkocsijába: mire az utas megérkezik, az igényelt gépjármű már a helyszínen várja. A legtöbb budapesti autókölcsönző ingyenes házhoz szállítást is vállal és tartósbérletet is lehetővé tesz ügyfelei számára – rejtett költségek nélkül. Számos vállalkozás nem csak bérbe vesz, hanem bérbe is ad személyautókat és ezzel is gazdagítja flottáját, újabban pedig a jobb helyeken nemcsak gépjárművet, hanem szervergépet is lehet bérelni.

Magyarország pompázatos fővárosában még az I. Világháború előtt, jelesül 1910-ben nyílt meg az első gépkocsikölcsönző, átellenben a Széchenyi-fürdővel. Állományát egy tucatnyi újdonatúj Ford automobil alkotta. Az amerikai autóipar csúcstechnológiát képező Top-modelleket a cég sváb származású, de magát piréz magyarnak valló alapítója, Häzler Aurél egyenesen a detroiti futószalagról rendelte meg és hozatta Budapestre >>bővebben: Az első budapesti bérautók

Luxus bérautók Budapesten tetszőleges igények szerint kölcsönözhetők. Lamborghini, Limuzin, Ford autó és dedikált virtuális szerver bérlés, kölcsönzés. Bérautó Budapest utcáin: kármű, közlekedés, gépjármű, személygépkocsi. VPS Szolgáltatás: Bérautó Budapest