Honlap keresőoptimalizálás

honlap keresőoptimalizálás

Google-SEO

Valamely honlap keresőoptimalizálása igen összetett folyamatokból áll és egymástól eltérő munkafázisokat feltételez. A kifejezés angol rövidítése (SEO) minden olyan tevékenységet, eljárást, módszert, gyakorlatot és elméletet magában foglal, amelynek voltaképpeni egyetlen igazi célja a webhely látogatottságának a növelése az organikus keresőtalálatok maximalizálása útján. Éppen ezért, ha szóba esik a keresőoptimalizálás, nem árt tisztázni, ki mit ért alatta, ki az aki csak a honlaptartalom optimalizálására gondol, ki az, aki beleveszi a linképítést is (vagy csakis azt), és ki az, aki a keresőmarketing-eljárásokat is ide veszi annak ellenére, hogy például a tartalommarketing és a közösségi marketing nem tartozik a klasszikus SEO tárgykörébe.

A keresőoptimalizálás fogalmai, munkafázisai

A fogalmak jelentésének tisztázása amúgy is ajánlatos. Az nyilvánvaló, hogy szakértői oldalról általában tisztázott, mi mit jelent, de nem árt, ha az optimalizáltatást megrendelő honlaptulajdonos is tisztában van azzal, mit jelent a valid kód, a keresőbarát weboldal vagy a releváns tartalom. Fogalmat kell alkotnia a linkprofil mibenlétéről és megépítésének sajátságairól, különösen, amióta a Google algoritmusai ezen a téren igen kifinomultak, intelligensek lettek és kiszűrnek minden manipulációt. Ilyen ismeretek hiányában a megrendelői oldalon értetlenség támad: miért ilyen értékes munka egy sok száz vagy sok ezer külön-külön weblapokról küldött hivatkozásból álló linkhálózat felépítése.

Igazság szerint össze kellene már valakinek állítania a keresőoptimalizálás kisenciklopédiáját a félreértések elkerülése végett, de igazából egy SEO-kiskátére is szükség lenne, hogy a legális és az internetes morálnak megfelelő eljárásokat meg lehessen különböztetni az illegális, kalózmegoldásoktól. A Google által a webmesterek számára kiadott ajánlásokban sok ilyesmi olvasható, meg létezik a honlapértékelés 160 oldalas dokumentuma is, de igazán nem várható el egy weboldal tulajától, hogy ezeket áttanulmányozza annak érdekében, hogy megértse, mit és miért végez majd a SEO-szakember.

Annyi azonban bizonyos: egy honlap Google-szempontú keresőoptimalizálása akkor zökkenőmentes, ha a megrendelő is érti, mit takarnak a szakkifejezések és milyen munkafolyamatok állnak a komplex optimalizációs és linképítő tevékenység mögött. > az optimalizált cikk folytatódik

Chrome, Firefox, IE gyorsasági teszt

google-chrome-firefox-ie

Böngészők gyorsasági tesztje: Google Chrome, Firefox, IE

Megvizsgálták a Google Chrome, a Mozilla Firefox és az Internet Explorer böngésző gyorsaságát és memóriahasználatát. A Chrome, Firefox és IE összehasonlítása számos tanulsággal járt, a legfürgébb a Chrome volt, 0.05 s nyitási idővel, s mindössze 0.002 s-mal követte az Internet Explorer. A náluk „lomhább” a Firefox 0.07 s-os indulási idővel. Memóriahasználatban a legfalánkabbnak a Chrome bizonyult, mivel a különböző app-ok és kiterjesztések külön programként indulnak el – összeomlás esetén a különböző folyamatok nem befolyásolják egymást – összesítve azonban, nem olyan szörnyű a helyzet. a Firefox mindössze 412 Mb RAM-ot használt, míg a Chrome és az IE 600 Mb-ból oldotta meg ugyanazt a feladatot. Ehhez képest a Peacekeeper tesztben a Firefox kiütötte a Chrome-ot, és mintegy 50 %-kal lekörözte az Internet Explorert is. A Browsermark tesztben hasonlóan szörnyű teljesítményt nyújtott a Microsoft terméke, mindössze 2550 pontot elérve. A Firefox 3946 ponttal második lett, a pálmát a Google üdvöskéje vitte 4858 referenciaponttal.

Bár a számokból kiindulva a Firefox bizonyult a leghatékonyabb böngészőnek, azonban mégis a nagy felhőháttérrel a Google Chrome az a browser, melyet egyszerre használhatunk ugyanazokkal a beállításokkal asztali számítógépen, laptop táskagép készüléken, notebook noteszgépen, táblagép tableten, és Androidos okos telefonon is. Egyetlen profil létrehozásával, bármilyen eszközről elérhetjük keresési előzményeinket, postaládánkat, közvetlen hozzáférést biztosít a Google Drive-hoz, a Google felhő szerveréhez, amely 15 Giga ingyenes tárhelyet kínál minden felhasználónak. Az Auto Server Blog és a Laptopharware Cafe is ezzel hasít a weben. További részletek:
> az optimalizált cikk folytatódik