Google első oldalra kerülés

első oldalra a google keresőben

Aki foglalkozott keresőoptimalizálással, tudja, hogy a Google első oldalára kerülés hosszú folyamat, amely időt és erőfeszítést igényel a honlaptulajdonostól és a SEO-szakembertől. Eközben nincs garancia a sikerre, de a hatékony keresőmarketing stratégiák jelentősen javíthatják a weboldal láthatóságát és forgalmát. Érdemes tudni, hogy a Google algoritmusai folyamatosan változnak, ezért fontos naprakésznek lenni a legújabb keresőoptimalizálási (SEO) bevált gyakorlatokkal.

Első oldalra kerülni a Google keresőben

google első oldal - első helyre kerülés

a Google lassan reagál az optimalizálásra

Ami a címben szerepel, az minden honlaptulajdonos álma. Merthogy aki az organikus találatok listájáról vár látogatókat, az nem igazán elégedhet meg kevesebbel. Szép-szép egy kurrens kulcsszóval benne lenni a top20-ban, top30-ban – olykor ez is nagyon nehéz – de pontosan tudható, hogy igazi forgalomnövekedést csak akkor tapasztalni, ha weboldalunk az első találati táblán (SERP) szerepel, annak is lehetőleg a felső harmadában.

No de miként lehet ezt elérni?? Ha azzal próbálkoznál, hogy az AUTÓ vagy ABLAK, netán PR-CIKK kulcsszóval törj az élre, lebeszélnélek. Ez nagyjából reménytelen. Olyan kulcsszavakra érdemes gyúrni, amelyekre nem adódik grandiózus konkurencia. Érdemes tehát szűkíteni a kort. Hozzátenni egy helységnevet, egy jelzőt, egy tevékenységet. Így persze sokkal kevesebb a rákeresés, de egyrészt valószínűbb, hogy éppen azt keresik, amit te kínálsz, másrészt van esélyed a csúcspozíció megszerzésére.

De a neheze innen következik: a honlapot optimalizálni kell és fel kell építeni a linkprofilját is – használnod kell a közösségi oldalakat, élned kell a PR-cikkek elhelyezésével és más keresőmarketing fogásokkal. Minderről például innen indulva tudhatsz meg többet: > az optimalizált cikk folytatódik

Kapcsolat: SEO szolgáltatás, PR-cikkek

Honlapja jobb Google-helyezéseinek biztosításához szakemberre van szüksége. Üzenjen, kérjen ingyenes tippeket vagy adjon megbízást keresőoptimalizálásra itt:

Ingyenes SEO-tippek + Árajánlat kérés
 (kapcsolati-urlap-contact-form-7-pluginnal)

SEO SZOLGÁLTATÁSOK – Budapest

Honlapelemzés keresőszempontok szerint

honlap elemzés szempontjaiA Google előresorolás bonyolult, komplex háttérmunkával érhető el. A weboldal kondícióinak feljavításához elsőként hiányosságainak feltárására van szükség. A vizsgálat azokra a szempontokra koncentrál, amelyek alapján a keresőalgoritmusok kulcsszavak szerint rangsorolják a találatokat az eredményoldalon (SERP). Az első oldalra került honlaptalálatokra sok kattintás esik, így célként már a vizsgált honlap elemzési szempontjainak kiválasztásánál ez a cél lebeg a SEO-szakértő szeme előtt.

Budapesti cégek oldalának keresőoptimalizálása

seo szolgáltatások budapestA jelen weboldal tulajdonosa SEO-szolgáltatásként első sorban a magyar fővárosban működő egyéni vállalkozók és kis cégek honlapjait, webáruházait optimalizálja, különösen akkor, ha a városnév szerepel a megcélzott long tail kulcsszavakban, pl.: budapesti addiktológiai konzultáns; autóbérlés Budapest. A sokrétű munka tartalmazza a technikai mutatók feljavítását, a tartalomoptimalizálást, a keresőbarát szerkezet kialakítását, végső fázisában a havidíjas vagy sikerdíjas prémium linképítést. A budapesti weboldalak keresőoptimalizálása 5-6 havi intenzív munkát, majd a kívánt ideig pozíciótartást feltételez. Az intenzív szakasz on-site és off-site szolgáltatásokat is tartalmaz, ezt a megbízó által bármilyen hosszú időre igényelhető linkprofil karbantartás szakasza követi. Ha ezalatt a weblap organikus helyezései esnének, akkor az új hivatkozások építése újra elindul.

PR-cikkek elhelyezése a legjobb oldalakon

Kollégák, figyelem! A fentebb is említett magas minőségű linképítő munkához külső keresőmarketing szakemberek számára is lehetőséget nyújt a jelen honlap üzemeltetője azon a módon, hogy lehetővé teszi a link elhelyezést: kedvező áron készen kapott PR-cikkek megjelentetésére közel 100 marketingblogot tud felajánlani.

A SEO szolgáltatás ára, marketing-értéke

Az alábbi tényezőket mindenképpen figyelembe kell venni az árak kalkulálásában. Nézzük meg, hogy szolgáltatása nyújtásában:

  • milyen értékű eszközöket használt a SEO-szakértő az optimalizációhoz és linkprofil építéshez;
  • mekkora szaktudásra volt szüksége a weboldal optimalizálás feladatának teljesítéséhez;
  • hány órányi munkaidőt töltött keresőmarketing munkával;
  • milyen mértékben javultak az optimalizált weboldal Google- és marketing pozíciói;
  • hány százaléknyit nőtt a honlap organikus forgalma;
  • milyen mértékű bevételnövekedést eredményezett mindez az értékesítési oldalról nézve.

A további részletekről itt informálódhat:

Keresőmarketing eszközök – Keresőoptimalizálás Bp

Kapcsolat felvétele a SEO-szakértővel. Webáruházak optimalizálása, online marketing szolgáltatások Budapesten. Honlap elemzés Google szempontból. PR-cikk és link elhelyezés. Hol találhatók cikkelhelyezéshez a legjobb weboldalak. Mitől függ a prémium linképítés ára?

Első helyen a „Google első oldal”

A keresőoptimalizálás (SEO) területén érthetően a legnagyobb szakmai presztízse annak van, ha egy szakértő magával a keresőoptimalizálás kulcsszóval tudja saját weboldalát az első találati helyre feltornászni. Igen erős konkurenciaharc alakult ki, itt már nemcsak a szakértelemről van szó, vezető pozíciót inkább csak a nagy erőforrásokkal rendelkező céget tudnak elérni, s ezek is csak akkor, hogy a tartalomoptimalizálás, a keresőmarketing és közösségi marketing minden eszközét bevetik. Az adott kulcskifejezéssel az élen szerepelni nemcsak nagy dicsőség, hanem a hatalmas SEÓs potenciál bizonyítéka is.

Ugyanakkor a forgalomnövelés és ügyfélszerzés terén ennek a sikernek kisebb a jelentősége. A szakma legfontosabb kulcsszavára nincs aránytalanul több rákeresés, mint más lehetséges keresőkifejezésekre. Ami azzal is magyarázható, hogy ezt a szakszót kevés honlaptulajdonos ismeri, így nem feltétlenül ezt gépelik be a Google-ba, hanem körülírják, hogy mit is szeretnének, mihez keresnek segítséget. „Hogyan kerül a weboldalam első helyre a keresőben?” –  ez egy életszerű, bárki által megfogalmazható kérdés, míg a keresőoptzimalizálás kevesek által használt terminus technikus.

Ezért aztán a kisebb kapacitással rendelkező, a honlap optimalizálással foglalkozó szakemberek jobban teszik, ha nem is hajtanak a legkurrensebb szakmai kulcsszavakra, hanem inkább a témában laikus weblaptulajdonosok fejével gondolkozva fogalmaznak meg általános kérdéseket, és olyan honlapokat készítenek, amelyek éppen ezekre a laikus kérdésekre adnak választ a találati oldalak élére kerülve.

Az egész mondatos keresőkérdések mellett hasznos lehet lehet az ezeket néhány kifejezésben tömörítő kifejezések használata, így például jó esélyt ad az érdeklődők jelentkezésére egy olyan weboldal, amely élpozícióba kerül a

honlap optimalizálás: google első oldal

Hogyan lehet a Google első oldalára kerülni?

Google első oldal

kulcsszóval szerepel az első helyen, hiszen valószínűleg mindazok, akik a top10-ben szeretnék látni saját honlapjukat, azok ezeket a szavakat tartalmazó ehhez hasonló kifejezéseket gépelnek a keresőmezőbe, így jó eséllyel rátalálnak az optimalizálást vállaló specialista oldalára. Hasznos, ha az ilyen website bőséges mennyiségű információt tartalmaz – enélkül nem is igen tudna az élre kerülni -, mert nem mindenki akar azonnal megbízást adni, előbb valószínűleg tájékozódni szeretnének, mi is a SEO lényege, milyen munkafolyamatokból áll, stb. Az sem árt, ha megtudják: csak releváns tartalmú weblappal érhető el siker, s azzal is csak akkor, ha alakilag keresőbarát és megfelelően erős linkprofillal rendelkezik. Ilyen tulajdonságainak köszönhetően került az adott kulcsszóval a ranglista élére az első piros nyíllal megjelölt honlap is. > az optimalizált cikk folytatódik

Forma és tartalom

A posztmodern irodalomelmélet túllépett azon, hogy egyrészt a forma, másrészt a tartalom. A posztmodern szövegművészet egyik ismérve éppen az, hogy a formai elemek tartalmi tényezővé váltak, a tartalom pedig nem bizonyos formában jelenik meg, hanem éppenséggel maga jeleníti meg a formát. Az önmagával kommunikáló szövegben lehetetlen e kettőt elválasztani vagy külön elemezni, a forma egyszerre tartalom, a tartalom egyszerre forma, kölcsönösen képezik meg egymást.

tartalom optimalizálás - sms-urlEgy weboldal esetében ez nem így fest. A formai és tartalmi elemek itt élesebben elválnak, de teljesen itt sem lehet elkülönítve kezelni a kettőt. Amikor például optimalizálunk egy weboldalt abból a célból, hogy bizonyos kulcsszavakkal jó keresőtalálati pozíciókat szerezzen, akkor ugyan érzékeljük, hogy éppen egy formai vagy tartalmi elemmel foglalkozunk-e, ám e kettőt egységben kell látnunk és optimalizálnunk. Ha arról beszélünk, hogy egy honlap keresőbarát, akkor ugyan főleg az alaki faktorok megfelelőségére gondolunk, de ezeket nem tudjuk a tartalmi elemektől elvonatkoztatva optimalizálni. Hogy érthetőbb legyen: egy példa.

Követelmény, hogy egy website aloldalai keresőbarát url-címek alatt legyenek elérhetőek, tehát a rendszernek az a weblapja, amely a marketing célú sms-küldéssel foglalkozik ne a www.oldalneve.hu/label?service/archindex-372 cím alatt legyen elérhető, hanem az utótag álljon értelmezhető elemekből. Ez ugye formai követelmény. Ám ember legyen a talpán, aki elválasztja a formát a tartalomtól akkor, amikor az optimalizálás során ez a belső weblap a  www.oldalneve.hu/marketing-sms-kuldes url-cím alá kerül. Mert maga az elérési internetcím persze formai elemnek számít, de a benne található értelmes szóelemek már tartalmi jellegűek. Itt tehát a két dolog eléggé összemosódik, hanem nem is úgy, mint egy posztmodern regényben. > az optimalizált cikk folytatódik

Szakértői SEO-optimalizálás

Hogyan optimalizál weblapot a SEO-szakember?

seo-szakerto

Weblap-SEO szakértőtől

Egy szakmai összefoglaló szerint a teljes optimalizációs SEO-folyamat (SEO = keresőoptimalizálás) projektmenedzselése messze túlmutat az egyes munkafázisok puszta teljesítésén. Tartalmat optimalizálni és szöveges linkeket külső weboldalakon elhelyezni kis jártassággal mindenki képes, a teljes processzus irányítása azonban nemcsak ennél több munkafolyamat elvégzését jelenti, hanem ezen felül a magas szakmai szintű munkához a SEOfolyamat komplex egészét szakértői szinten kell átlátni és összehangolni, ehhez elméleti és gyakorlati tudásra egyaránt szükség van. Amihez a SEO-szakembernek feltétlenül értenie kell, az a szakmai összefoglaló készítője szerint főként az alább sorolt készségekre és tudásra vonatkozik (de a listát lehetne további tételekkel bővíteni, illetve az egyes pontok általában maguk is összetett, tovább részletezhető címszavak):

  • globálisan, általános vonatkozásban ezekkel szükséges tisztában lenni:
    • a weben megjelenő tartalmak mibenléte, szerkezete
    • a tartalomkeresés elmélete
    • a szemantikus keresés alapjai
    • az internetes tartalmak hálózatának működése
    • a linkhálózat felépítése, működése
    • az intelligens Google kereső működése
    • a Google-algoritmusok speciális jellemzői
    • Google-Analytics, Search Console, Google cache, Gplusz
    • webhelytérkép, .htaccess fájl és robot.txt készítése, feltöltése
    • webtárhelyek kezelése, alkalmazástelepítés, domainok, URL-ek, átirányítások, adatbázisok kezelése
    • szakmai blogok, naprakészség a Google-hírek terén
  • a tartalmi és technikai weboldal optimalizálás terén ezekhez kell érteni:
    • honlapelemzés keresőszempontok szerint
    • tartalomkészítés, korrigálás
    • releváns tartalom, releváns kontextus kialakítása
    • a kulcsszóhasználat fortélyai
  • a támogatói webháttér felépítésben szükséges készségek:
    • a linket küldő weboldalak megválasztása, kialakítása
    • a a hivatkozások releváns tartalmi kontextusának megteremtése
    • az anchor text megválasztása, buktatók
    • linkprofil-elemzés
  • egyéb keresőmarketing-területeken való jártasság:
    • tartalommarketing, optimális honlaptartalom
    • public relations szöveg mint linkelhelyezés
    • közösségi marketing (Facebook, LinkedIn, Twitter…)

A honlapok seózását, optimalizálását végző szakember munkájának a neheze tehát egyrészt a teendők sokféleségében rejlik: programozástól szövegíráson át a speciális tudásig ezer dolog tartozik ide; másrészről a SEOszakértő ezeket organikus egységben látja és gyakorolja. Honlap-SEO szakértő, Google keresőmarketing eszközök

Forrás: Hogyan optimalizál a SEO-szakértő

A mágikus első hely

A Forma-1-ben, persze. Az olimpián, persze. A győztes mindent visz. Aki lemaradt, azzal vigasztalják, hogy az ezüst is szépen csillog. Hát persze: minden második hely mögött is a emberfeletti teljesítmény. És mégis: aki a dobogó második fokán áll, általában csalódott, kényszeredettem mosolyog. Hiszen győzhetett volna. Csak egy hajszálon, egy tizedmásodpercen, egy grammon, egy centiméteren múlott. Az elvesztett elsőség jobban fáj, mint amennyire a megszerzett második lelkesít. Aztán a harmadik helyezéssel már minden rendben van: szép, megérdemelt teljesítmény. Benne a TOP3-ban!

elso-hely-google-kereso

Az első hely a Google keresőben is mágikus erejű

A sportban mindez érthető. De hogy mágikus erővel rendelkezzen az első hely a Google keresőben? Márpedig valami ilyesmivel bír ez a pozíció. És nem is ok nélkül. Az organikus találatok közt az első helyen szerepelni nemcsak dicsőség, hanem hatalmas üzleti előny is. A statisztikák ellentmondóak,ám annyi bizonyos, hogy terméket, árucikket aránytalanul többen rendelnek azokból a webshopokból, amelyek ezekre a terméknevekre elsőként bukkannak fel a találati listákon. Ennek több oka is lehetséges. Az egyik az, hogy emberek jelentős része nem szán rá sok időt egy online rendelésre, ha ez első webhelyen megtalálja, amit keresett, meg is rendeli. A másik ok: több a bizalom az élen szereplő forgalmazó iránt. Ha ő az első, akkor biztosan mások is itt rendelnek, tehát minőségi és valódi szolgáltatásról van szó, nem kell aggódni, hogy az áru vacak lesz vagy meg sem érkezik. Ha sok lenne a vásárlói panasz, nem lenne az élen. No, ebben aztán téved a kedves vásárló.

Viszont kétségtelen, hogy a keresőben első helyen szerepelni: jelentős piaci előny az online kereskedelemben. Éppen ezért célozzák meg ezt a honlaptulajdonosok és keresőmarketing szakemberek is. Az organikus forgalom az élen szereplők számára több vásárlót hozhat, mint a milliós költségű tévéreklám. > az optimalizált cikk folytatódik

Honlap keresőoptimalizálás

honlap keresőoptimalizálás

Google-SEO

Valamely honlap keresőoptimalizálása igen összetett folyamatokból áll és egymástól eltérő munkafázisokat feltételez. A kifejezés angol rövidítése (SEO) minden olyan tevékenységet, eljárást, módszert, gyakorlatot és elméletet magában foglal, amelynek voltaképpeni egyetlen igazi célja a webhely látogatottságának a növelése az organikus keresőtalálatok maximalizálása útján. Éppen ezért, ha szóba esik a keresőoptimalizálás, nem árt tisztázni, ki mit ért alatta, ki az aki csak a honlaptartalom optimalizálására gondol, ki az, aki beleveszi a linképítést is (vagy csakis azt), és ki az, aki a keresőmarketing-eljárásokat is ide veszi annak ellenére, hogy például a tartalommarketing és a közösségi marketing nem tartozik a klasszikus SEO tárgykörébe.

A keresőoptimalizálás fogalmai, munkafázisai

A fogalmak jelentésének tisztázása amúgy is ajánlatos. Az nyilvánvaló, hogy szakértői oldalról általában tisztázott, mi mit jelent, de nem árt, ha az optimalizáltatást megrendelő honlaptulajdonos is tisztában van azzal, mit jelent a valid kód, a keresőbarát weboldal vagy a releváns tartalom. Fogalmat kell alkotnia a linkprofil mibenlétéről és megépítésének sajátságairól, különösen, amióta a Google algoritmusai ezen a téren igen kifinomultak, intelligensek lettek és kiszűrnek minden manipulációt. Ilyen ismeretek hiányában a megrendelői oldalon értetlenség támad: miért ilyen értékes munka egy sok száz vagy sok ezer külön-külön weblapokról küldött hivatkozásból álló linkhálózat felépítése.

Igazság szerint össze kellene már valakinek állítania a keresőoptimalizálás kisenciklopédiáját a félreértések elkerülése végett, de igazából egy SEO-kiskátére is szükség lenne, hogy a legális és az internetes morálnak megfelelő eljárásokat meg lehessen különböztetni az illegális, kalózmegoldásoktól. A Google által a webmesterek számára kiadott ajánlásokban sok ilyesmi olvasható, meg létezik a honlapértékelés 160 oldalas dokumentuma is, de igazán nem várható el egy weboldal tulajától, hogy ezeket áttanulmányozza annak érdekében, hogy megértse, mit és miért végez majd a SEO-szakember.

Annyi azonban bizonyos: egy honlap Google-szempontú keresőoptimalizálása akkor zökkenőmentes, ha a megrendelő is érti, mit takarnak a szakkifejezések és milyen munkafolyamatok állnak a komplex optimalizációs és linképítő tevékenység mögött. > az optimalizált cikk folytatódik

Mobilbarát honlapok optimalizálása

reszponziv-sablonEgymás közt vagyunk, bevallhatom: nekem egyáltalán nincs kedvemre ez a tobzódó mobilbarát-mánia. … Én az asztali számítógépek teljes képernyőszélességére tervezett hagyományos weboldalakat szeretem, azokat, amelyek minden gépen és minden böngészőben egyformán jelennek meg, úgy, ahogy készítőjük elképzelte. Ilyet azonban egyre kevesebbet látni, általános követelmény lett, hogy a honlapok alkalmazkodjanak a kisebb képernyőszélességhez, jól olvashatók legyenek táblagépeken, sőt mobilokon is.Ahogy szűkül a méret, úgy ugrik össze az oldal, lepattannak oldalhasábok, összecsukódik a menü, becsúszik egymás alá kép és szöveg. Öklömnyi címek, jókora betűk a szövegtörzsben, nagy sorközök.

Progresszív emberfőként természetesen értem a dolog praktikumát. Értem, de nem igazán szeretem. Legtöbb régi oldalam sablonjához hasonlóan valószínűleg nem vagyok eléggé reszponzív 🙂 (rugalmas)

2015 tavaszán mégis beadtam a derekam, néhány blogomra új ruhát húztam. A fő ok nem annyira a belátás és az esetleges olvasói igényeknek – felhasználói élmény, mint Google-Seo slágerszlogen – való megfelelés szándéka, hanem az, hogy a Google nénénk bejelentette: mobilos keresésnél a találatok közt hátrébb sorolja azt a honlapot, amelyik nem mobilbarát. Ezt mégsem engedhetem meg magamnak, nekem fontos, hogy bizonyos kulcsszavakkal első legyek a Google-ban. Például azzal, hogy arvisura.

A legtöbb időm azzal telt, hogy napokig válogattam a gyári wordpress-sablonok között. Alig akadt számomra elfogadható, mert olyat semmi áron nem akartam, amelyiknek a tetején egy bazinagy kép terpeszkedik és a szövegolvasás elkezdéséhez görgetni kell az oldalt. Ha ráadásul a felső kép ugrál, azaz slide-show-ként váltakozik, na, az a halálom. (Illetve az, ha a földre értem – mondta az esőcsepp szép emlékű Gróf Róbert versében.)

Mobilbarát Arvisura-honlap

No, lényeg a lényeg: lettek mobilbarát blogjaim – és ráhúztam egy responzív sablont az Arvisura oldalamra is – lásd a fenti képet. Amely jelenleg a 2. a Wikipédia után, s mint magas autoritású weboldal, finom linkeket küld jelenlegi marketingprogramomban:

> az optimalizált cikk folytatódik